Скажемо булінгу – ні!

Серед сучасної студентської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування в міжособистісних відносинах підлітків, юнацтва. Такі відносини отримали назву булінг, розповсюдження якого протягом останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

Булінг характеризують чотири головні компоненти:

Як показує практика, форми булінгу можуть бути різними: систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду студента); задирство; фізичні і психічні приниження; різного виду знущання; бойкот та ігнорування; псування особистих речей тощо.

Хто найчастіше стає жертвою булінгу?

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

• Якщо Ви постраждали від булінгу – зверніться до куратура групи.
  • Куратор групи доповідає заступнику директора..
  • Заступник директора збирає комісію з протидії булінгу, яка зможе врегулювати конфліктну ситуацію.
  • Також Ви можете звернутися за консультацією до практичного психолога.
  • Якщо комісія не розв’язала проблему – звертайтеся із заявою до поліції.
  • Якщо Вам необхідна правова допомога(юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО БУЛІНГ

Захід Термін проведення Відповідальні особи Примітки
ЗАХОДИ СПРИЯННЯ ЗАПОБІГАННЮ ТА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
1 Проведення інформаційно-просвітницьких заходів протидії булінгу